Haber

Avcılar Belediyesi önünde işçi eylemi

Avcılar Belediyesi’nde çalışan işçiler, belediye binası önünde eylem yaptı. Belediye İş Şubesi 2’nci Şube Başkan Yardımcısı Savaş Doğan, geçen yıl imzaladıkları sözleşme sonrası her bir işin fiyatının kat kat arttığını, Avcılar Belediyesi yönetiminin bazı yöneticilerin maaşlarını 30 bin TL’ye çıkarmasına rağmen olduğunu iddia etti. işçilerden 12 bin TL aylık ücretle geçinmeleri istendi.

Yöneticilerin işçilere mobbing uyguladığını öne süren Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’yi bu duruma müdahale ederek işçilerin çalışma koşulları ve ücretlerini belirlemeye davet etti.

TURAN HANÇERLİ’DEN AÇIKLAMA

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, bu iddiaları yalanlayarak, işçilere ödenen maaşların toplu iş sözleşmesine uygun olduğunu söyledi. Hançerli, “8 ay önce sözleşme imzaladık. Sözleşme gereği zamlar yapılıyor. İstanbul’da en uygun fiyatları veren belediyelerden biriyiz. Bahsi geçen tezler bizim açımızdan asılsızdır. Ülke enflasyon açısından elbette arkadaşlarımızın hakkı var. Söylenmesi gerekenlerin bize söylenmesi anlamlı. Biz eşitlikçi, adaleti önemseyen eşitlikçi bir yönetimiz.”

Yöneticilerin çalışanlara mobbing uyguladığı iddialarına ilişkin Hançerli, “Bizim disiplin süreçlerimizde işçi ve sendikaların da söz hakkı vardır. Bu argüman kelime bulmak için kullanılan bir telaffuzdur.”

Hançerli son olarak şöyle devam etti: “Fiyatların sözleşme ile belirlendiği bir kurumuz. Memur ve memur maaşları kişilerin eğitimine, mesleğine ve mesleğine göre değişmektedir. Dolayısıyla böyle bir genelleme yapmak yanlış olmaz. yetkili sendika ile alınan kararlara hepimiz uyalım.Hepimiz toplu sözleşmeye ve sendika ile toplu sözleşmeye uyalım.” (HABER MERKEZİ)

haber-taskent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu