Haber

Demirtaş’ın 2016’daki İsrail konuşması yine gündem oldu

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları havadan ve karadan devam ediyor. Saldırılarda ölenlerin sayısı 9 bini aştı. Pek çok AB ülkesi buna cılız itirazlarda bulunsa da İsrail’in “kendini savunma hakkı”nı öne sürerek katliamı meşrulaştırmaya devam ediyor. Dünyada tepkiler artıyor.

Türkiye hükümeti ve muhalefeti İsrail’in saldırılarına tepki gösteriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü’nün 28 Ekim’de düzenlediği “Büyük Filistin Mitingi”nde yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarına ilişkin, “İsrail tam 22 gündür açıkça savaş suçları işliyor. Artık biz de” dedi. İsrail’in savaşta hatalı olduğunu düşünün.” “Bunu dünyaya duyuracağız. Şimdi bunun hazırlıklarını yapıyoruz, üzerinde çalışıyoruz ve İsrail’i savaşın suçlusu olarak dünyaya tanıtacağız” dedi.

Sıcak gündemler arasında Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 2016 yılında yaptığı İsrail konuşması yeniden gündeme geldi. Demirtaş’ın HDP küme toplantısında yaptığı konuşma sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı ve konuyla ilgili çok sayıda yorum yapıldı.

Demirtaş konuşmasında hükümeti işaret ederek, “Dün İsrail düşmanlığıyla meydanlarda oy topladınız, bugün İsrail hükümetiyle kapalı kapılar ardında gizlice her türlü ahlaka aykırı ikili anlaşmalara imza atıyorsunuz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu