Sağlık

Dokuz Eylül Acil Tıpta Türkiye Lideri

Sempozyumda Türkiye’de Acil Tıp Anabilim Dalı’nın kurucusu olan Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki uzmanlar öne çıktı. DEÜ ev sahipliğinde düzenlenen ve Acil Tıp alanındaki teknolojilerin anlatıldığı sempozyuma Ege Bölgesi’nden çok sayıda uzman katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Klasik ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT) Müdürü ve Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. ve gittikleri bölgelerde önemli çalışmalar yürütürler. Verdikleri sağlık hizmetiyle Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar.”

Acil Tıp alanında Türkiye’nin lider üniversitesi olan Dokuz Eylül’de “Ege Bölgesi Acil Tıp Günleri Sempozyumu” düzenlendi. Konuşmacıların aktardığı Kalp ve Göğüs Hastalıkları, Acil Tıp ve Yapay Zeka oturumlarını İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla gibi illerden Acil Tıp uzmanları ve çalışanları ilgiyle izledi. Sempozyumun açılışında konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Klasik ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (GETAT) Müdürü ve Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. . Düzenlenen sempozyumun uzman hekimler arasındaki bağı da güçlendirdiğini kaydeden Prof. Üniversitemize Ege Bölgesi’nde görev yapmaktadır. Uzmanların hem tıp alanındaki güncel bilgileri paylaşması hem de birbirleri ile iletişim halinde olmaları açısından iletişim halinde olmalarını önemsiyoruz. Özellikle yaşadığımız deprem, yangın ve benzeri harika durumlarda birlikte ve koordinasyon içinde hareket etmenin değerini gördük.”

‘SAĞLIKTA ÖNCÜ’

prof. Figen Coşkun, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın Acil Tıp hizmetlerinin gelişimine büyük katkı sağladığını kaydeden Prof.

“Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Acil Tıp Anabilim Dalı Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın büyük desteği ile önemli mesafe kat etti. Güçlü akademik kadrosu, teknolojik altyapısı ve dünyadaki gelişmelere hızla uyum sağlayan anlayışı ile ilimize ve bölgemize büyük kazanımlar sağlamıştır. Dokuz Eylül geçmişte olduğu gibi bugün de tıp dünyasına yön vermektedir. Ege Bölgesi’nin güney kesimine hitap eden üçüncü düzey bir merkez konumundayız. İnme ve kalp hastalıkları gibi değerli olaylar hastanemizde uygulanan başarılı sistemlerle tedavi edilmektedir. Bize verdiği destekten dolayı Rektörümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

korkut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu