Haber

Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt, Pakistan’daki bombalı saldırıyı kınadı

Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt, koalisyon hükümeti ortaklarından İslami Ulema (JUI-F) Partisi’nin Pakistan’daki kongresine düzenlenen ve 40 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıyı kınadı.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Krallık saldırıyı şiddetle eleştiriyor ve kınıyor. ifadesi yer aldı.

Suudi Arabistan’ın nerede olursa olsun şiddeti ve terörü terk etmeye çağrıda bulunduğu vurgulanarak, Suudi Arabistan’ın Pakistan halkıyla tam dayanışma içinde olduğu ifade edilerek, hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Katar Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Katar’ın ilişkileri ve nedenleri ne olursa olsun terörü ve şiddeti reddettiğini, bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

Açıklamada, hayatını kaybedenler için Pakistan hükümeti ve halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı da bombalı saldırıyı kınadı.

Açıklamada, Kuveyt’in “her türlü şiddeti ve masum insanlara verdiği zararı şiddetle reddettiği ve Pakistan ile dayanışma içinde olduğu” belirtildi.

Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhwa eyaletinde dün koalisyon hükümetinin ortaklarından İslami Ulema Partisi’nin kongresini hedef alan bombalı saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti, 200’den fazla kişi de yaralandı.

kuyucak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu