Haber

TBMM komisyon üyeleri belirlendi

Başkanlık Divanı ve Komisyon üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda okundu.

Bekir Bozdağ, Gülizar Biçer Karaca, Sırrı Süreyya Önder ve Celal Adan TBMM Başkanvekillikleri oldu. Katip üyeler, İdare’ye Kurtcan Çelebi, Rümeysa Kadak, Mahmut Atilla Kaya, Adil Biçer, Muhammet Adak Mardin, Havva Sibel Söylemez, Elvan Işık Gezmiş, Asu Kaya, Sibel Suiçmez; Hasan Turan, Fehmi Alpay Özalan, İbrahim Eyyüpoğlu, Ensar Aytekin, Sermet Atay, Tuncer Bakırhan.

Komisyon üyeleri şu şekilde oluştu:

Anayasa Komisyonu

AK Parti

Haluk İpek (Amasya), Murat Alparslan (Ankara), Mustafa Köse (Antalya), Osman Mesten (Bursa), Cahit Özkan (Denizli), Abdurrahim Fırat (Erzurum), Celalettin Köse (Gümüşhane), Adem Yeşildal (Hatay), Mustafa Hulki Cevizoğlu (İstanbul), Rabia İlhan (İstanbul), Cem Şahin (Karabük), Mustafa Hamarat (Ordu), Yusuf Beyazıt (Tokat)

CHP’li

Umut Akdoğan (Ankara), Murat Buyruk (Ankara), Sevda Erdan Kılıç (İzmir), Gökçe Gökçen (İzmir), İnan Akgün Alp (Kars), Barış Bektaş (Konya)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Ömer Faruk Hülakü (Bingöl), Ali Bozan (Mersin), Ayşegül Doğan Dağlı (Şırnak)

MHP’li

Feti Yıldız (İstanbul), Muhammed Levent Bülbül (Sakarya)

İyi parti

Uğur Poyraz (Antalya), Mustafa Cihan Paçacı (İstanbul)

Adalet Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Ömer Özmen (Aydın), Emine Yavuz Gözgeç (Bursa), Oğuzhan Kaya (Çorum), Nurettin Alan (İstanbul), Şengül Karslı (İstanbul), Cüneyt Yüksel (İstanbul), Selman Oğuzhan Eser (Karaman), Halil Uluay (Kastamonu), Bülent Tüfenkci (Malatya), Orhan Kırcalı (Samsun), Mustafa Arslan (Tokat), Fahrettin Tuğrul (Uşak), Saffet Bozkurt (Zonguldak)

CHP’li

Süleyman Bülbül (Aydın), Turan Taşkın Özer (İstanbul), Deniz Yücel (İzmir), Ismail Atakan Ünver (Karaman), Gizem Özcan (Muğla), Cumhur Uzun (Muğla)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Onur Thinkmez (Hakkari), Dilan Kunt Ayan (Şanlıurfa), Zülküf Uçar (Van)

MHP’li

Halil Öztürk (Kırıkkale), Yücel Bulut (Tokat)

İYİ PARTİ

Hakan Onur Olgun (Afyonkarahisar), Lütfullah Kayalar (Yozgat)

Milli Savunma Kurulu Üyeliği Aday Listesi

Adalet ve Kalkınma Partisi

İbrahim Ethem Taş (Antalya), Feyzi Berdibek (Bingöl), Refik İhtimam (Bursa), Ayhan Salman (Bursa), Mehmet Uğur Gökgöz (Isparta), Mehmet Ali Çelebi (İzmir), Hulusi Akar (Kayseri), Mustafa Kaplan (Kırıkkale) , Abdullah Ağralı (Konya), İbrahim Ufuk Kaynak (Ordu), Muhammed Avcı (Rize), Mehmet Ali Cevheri (Şanlıurfa), Abdürrahim Dusak (Şanlıurfa)

CHP’li

Uğur Bayraktutan (Artvin), Özgür Ceylan (Çanakkale), Aşkın Genç (Kayseri), Ahmet Önal (Kırıkkale), Metin İlhan (Kırşehir), Tahsin Becan (Yalova)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Mehmet Kamaç (Diyarbakır), Öznur Bartın (Hakkari), Vezir Coşkun Parlak (Hakkari)

MHP’li

Saffet Sancaklı (Kocaeli), Konur Alp Koçak (Konya)

İyi parti

Ayyuce Türkeş Taş (Adana), Dursun Ataş (Kayseri)

İçişleri Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Hasan Arslan (Afyonkarahisar), Osman Gökçek (Ankara), Kemal Çelik (Antalya), Turan Bedirhanoğlu (Bitlis), Yusuf Ahlatçı (Çorum), Azmi Ekinci (İstanbul), İsmail Fazilet (İstanbul), Süleyman Soylu (İstanbul), Mevlüt Kurt (Kahramanmaraş), Mehmet Şahin (Kahramanmaraş), Şaban Çopuroğlu (Kayseri), İhsan Koca (Malatya), Mehmet Faruk Pınarbaşı (Şanlıurfa)

CHP’li

Evrim Karakoz (Aydın), Yaşar Tüzün (Bilecik), Melih Meriç (Gaziantep), Ali Öztunç (Kahramanmaraş), Murat Çan (Samsun), Eylem Ertuğ Ertuğrul (Zonguldak)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Sırrı Sakık (Ağrı), Çiçek Otlu (İstanbul), Kamuran Tanhan (Mardin)

MHP’li

İsmail Akgül (Bolu), Ahmet Erbaş (Kütahya)

İYİ PARTİ

Ömer Karakaş (Aydın), Burhanettin Kocamaz (Mersin)

Dışişleri Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Asuman Erdoğan (Ankara), Fuat Oktay (Ankara), Mustafa Canbey (Balıkesir), Mahmut Rıdvan Nazırlı (Elazığ), Derya Bakbak (Gaziantep), Ali Şahin (Gaziantep), Derya Ayaydın (İstanbul), Seda Gören Bölük (İstanbul), Sena Parıltı Çelik (İstanbul), Tuğba Işık Ercan (İstanbul), Zafer Sırakaya (İstanbul), Ceyda Parçalı Çankırı (İzmir), Ziya Altunyaldız (Konya)

CHP’li

Talih Özcan (Düzce), Utku Çakırözer (Eskişehir), Mehmet Güzelmansur (Hatay), Oğuz Kaan Salıcı (İstanbul), Namık Tan (İstanbul), Süreyya Öneş Derici (Muğla)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Tülay Hatimoğulları Oruç (Adana), Sema Çağlar Gökalp (Bitlis), Cengiz Çiçek (İstanbul)

MHP’li

Kamil Aydın (Erzurum), İsmail Özdemir (Kayseri)

İYİ PARTİ

Bilal Bilici (Adana), Kürşad Güçlü (Ankara)

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Sporkomisyon

Adalet ve Kalkınma Partisi

Zehranur Aydemir (Ankara), Mehmet Emin Öz (Erzurum), Ayşen Gürcan (Eskişehir), Kemal Karahan (Hatay), Mustafa Hulki Cevizoğlu (İstanbul), Yücel Arzen Hacıoğulları (İstanbul), Ayşe Bohürler (Kayseri), Mehmet Akif Yılmaz (Kocaeli) )), Latif Selvi (Konya), Mahmut Özer (Ordu), Nazım Maviş (Sinop), Rukiye Toy (Sivas), Yılmaz Büyükaydın (Trabzon)

CHP’li

Deniz Demir (Ankara), İsmet Güneşhan (Çanakkale), Hikmet Yalım Halıcı (Isparta), Fethi Açıkel (İstanbul), Mustafa Adıgüzel (Ordu9, Nurten Yontar (Tekirdağ)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Gülistan Kılıç Koçyiğit (Kars), Beritan Güneş Altın (Mardin), Gülcan Kaçmaz Sayyiğit (Van)

MHP’li

Filiz Kılıç (Nevşehir), İlyas Topsakal (Samsun)

İyi parti

Şenol Sunat (Manisa), Hüsmen Kırkpınar (İzmir)

Bayındırlık, İmar, Ulaşım ve Turizm Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Kaan Koç (Ardahan), Seda Sarıbaş (Aydın), Ferhat Nasıroğlu (Batman), Halil Eldemir (Bilecik), Mustafa Oğuz (Burdur), Ayhan Sarfiyat (Çanakkale), Şamil Ayrım (İstanbul), Mustafa Demir (İstanbul), Hulusi Şentürk (İstanbul), Ali İnci (Sakarya), Mervan Gül (Siirt), Adil Karaismailoğlu (Trabzon), Vehbi Koç (Trabzon)

CHP’li

Sururi Çorabatır (Antalya), Mustafa Sarıgül (Erzincan), Gökan Zeybek (İstanbul), Hasan Baltacı (Kastamonu), Gülcan Kış (Mersin), Ulaş Karasu (Sivas)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Zeynep Oduncu (Batman), George Aslan (Mardin), Sabahat Erdoğan Sarıtaş (Siirt)

MHP Milliyetçi Hareket Partisi

Semih Işıkver (Elazığ), Ertuğrul Gazi Konal (Giresun)

İyi parti

Ersin Beyaz (İstanbul), Yavuz Aydın (Trabzon)

Çevre Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Muhammet Müfit Aydın (Bursa), Emel Gözükara Durmaz (Bursa), Mehmet Galip Ensarioğlu (Diyarbakır), Nilhan Ayan (İstanbul), Müşerref Pervin Tuba Durgut (İstanbul), Murat Kurum (İstanbul), Ömer Oruç Bilal Debgici (Kahramanmaraş), Cemil Yaman (Kocaeli), Tahir Akyürek (Konya), İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak (Malatya), Kadem Mete (Muğla), Mehmet Emin Şimşek (Muş), Gökhan Diktaş (Tekirdağ)

CHP’li

Ediz Ün (Edirne), Gürsel Erol ( Elazığ), Nermin Yıldırım Kara (Hatay), Suat Özçağdaş (İstanbul), Murat Bakan (İzmir), Vecdi Gündoğdu (Kırklareli)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Perihan Koca (Mersin), Mehmet Zeki İrmez (Şırnak), Ayten Kordu (Tunceli)

MHP’li

Sadir Durmaz (Ankara), Ekrem Gökay Yüksel (Balıkesir)

İyi parti

Hasan Toktaş (Bursa), Seyithan İzsiz (İstanbul)

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Vedat Alım (Ankara), Tuba Vural Çokal (Antalya), Orhan Ateş (Bayburt), Zeki Korkutata (Bingöl), Erol Keleş (Elazığ), Ümmügülşen Öztürk (İstanbul), Sevan Sıvacıoğlu (İstanbul), Halit Yerebakan (İstanbul), Tuba Köksal (Kahramanmaraş), Sadettin Hülagü (Kocaeli), İsmail Çağlar Bayırcı (Kütahya), Hakan Aksu (Sivas), Cüneyt Aldemir (Tokat)

CHP’li

Burhanettin Bulut (Adana), Serkan Sarı (Balıkesir), Kayıhan Pala (Bursa), Gamze Akkuş İlgezdi (İstanbul), Mühip Kanko (Kocaeli), Ali Karaoba (Uşak)

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Heval Bozdağ (Ağrı), Keziban Konukçu Coke (İstanbul), Ömer Faruk Gergerlioğlu (Kocaeli)

MHP’li

Fevzi Zırhlıoğlu (Bursa), Pelin Yılık (Çankırı)

İyi parti

Yüksel Arslan (Ankara), Ahmet Eşref Fakıbaba (Ankara)

Tarım, Orman ve Köyişleri Kurul Üyeliği Aday Listesi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Abdullah Falsesiz (Adana), Ruken Kilerci (Ağrı), Hasan Çilez (Amasya), Adem Korkmaz (Burdur), Cantürk Alagöz (Iğdır), Vahit Kirişçi (Kahramanmaraş), Mehmet Baykan (Konya), Faruk Kılıç (Mardin), Yakup Otgöz (Muğla), Süleyman Özgün (Nevşehir), Lütfi Bayraktar (Sakarya), Hikmet Başak (Şanlıurfa), Mestan Özcan (Tekirdağ)

CHP’li

Ayhan Barut Adana, Orhan Sarıbal Bursa, Bekir Başevirgen Manisa, Ömer Fethi Gürer Niğde, Barış Karadeniz Sinop, İlhami Özcan Aygun Tekirdağ

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Nejla Demir Ağrı, Ferit Şenyaşar Şanlıurfa, Sinan Çiftyürek Van

MHP’li

Muharrem Varlı Adana, Hilmi Dingin Antalya

İyi parti

Turan Yaldır Aksaray, Ünal Karaman Konya

Sanayi, Ticaret, Güç, Geleneksel Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Faruk Aytek Adana, Yusuf Ziya Aldatmaz Bartın, Mustafa Varank Bursa, Şahin Tin Denizli, İrfan Çelikaslan Gaziantep, Mehmet Eyüp Özkeçeci Gaziantep, Bayram Şenocak İstanbul, Adem Çalkın Kars, Mustafa Hakan Özer Konya, Cevahir Uzkurt Niğde, Arslan Tatar Şırnak, Abdulkadir Akgül Yozgat , Ahmet Çolakoğlu Zonguldak

CHP’li

Müzeyyen Şevkin Adana, Türker Ateş Bolu, Onur Arpacı Denizli, Ednan Arslan İzmir, Nail Çiler Kocaeli, Talat Dinçer Mersin

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Öznur Bartin Hakkari, Keziban Konukcu Coke İstanbul, Ömer Öcalan Şanlıurfa

MHP’li

Abdurrahman Lider Antalya, İzzet Ulvi Yönter İstanbul

İyi parti

Rıdvan Uz Çanakkale, İdris Nebi Hatipoğlu Eskişehir

Dilekçe Komisyonu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Sunay Karamık Adana, Nurettin Alan İstanbul, Behiye Eker İstanbul, Ahmet Salih Kısım Kilis, Cevahir Asuman Yazmacı Şanlıurfa, Süleyman Şahan Yozgat

CHP’li

Ahmet Baran Yazgan Edirne, İbrahim Arslan Eskişehir, Hasan Ufuk Çakır Mersin

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Yılmaz Hun Iğdır

MHP’li

Mehmet Taytak Afyonkarahisar

İyi parti

Metin Ergün Muğla

Plan ve Bütçe Kurulu Üyeliği Aday Listesi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Resul Kurt Adıyaman, Hüseyin Altınsoy Aksaray, Orhan Yegin Ankara, Ahmet Kılıç Bursa, Nilgün Ök Denizli, Ejder Açıkkapı Elazığ, Yaşar Kırkpınar İzmir, Necmettin Erkan Kırşehir, Sami Çakır Kocaeli, Orhan Fazilet Konya, Seydi Gülsoy Osmaniye, Ertuğrul Kocacık Sakarya, Ersan Aksu Samsun, Mehmet Muş Samsun, İsmail Güneş Uşak

CHP’li

Cavit Arı Antalya, Mustafa Fazilet Antalya, Rahmi Aşkın Türeli İzmir, Cevdet Akay Karabük, Veli Ağbaba Malatya, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Manisa, Tahsin Ocaklı Rize

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Tulay Hatimoğulları Oruç Adana, Mehmet Rüştü Tiryaki Batman, Sezai Temelli Muş

MHP’li

Ismail Faruk Aksu İstanbul, Mustafa Baki Ersoy Kayseri, Mustafa Kalaycı Konya

İyi parti

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu İstanbul, Ümit Özlale İzmir. – ANKARA

haber-torul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu