Haber

Uğur Mumcu ölümünün 31’inci yılında anıldı

Deniz Berk

ANKARA – 24 Ocak 1993’te Ankara’da evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 31’inde öldürüldüğü yerde anıldı. ölümünün yıldönümü. Anma törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Oyuncu ve CHP Etimesgut Belediye Başkanı Adayı Erdal Beşikçioğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu ve çocukları Özgür Mumcu ve Özge Mumcu Aybars, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile oluşan heyet, Uğur Mumcu’nun hayatını kaybettiği alana mum ve karanfil bırakıldı. Parlemento üyeleri.
Törende ziyaretçiler Meçhul Saldırganlar Anıtı’nı karanfil ve mumlarla süsledi. Sanatçı Cem Erdost İleri tarafından müzik konseri düzenlendi.

‘BU SOKAKTA PATLAYAN BOMBA BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERE SALDIRDI’

Anma törenine katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Faili Meçhul Saldırganlar Anıtı ziyareti sonrasında yaptığı konuşmada, Uğur Mumcu’ya yönelik saldırının da cumhuriyete yönelik yapıldığına dikkat çekerek, “Bugün 24 Ocak 31 yıl önce” dedi. Bu sokakta patlayan bomba, Türkiye’deki yıkıcı gücüyle cumhuriyetin bedelini ödedi.” , bizi biz yapan değerlere saldırdık. O bedellerin en yiğit savunucusunun bedenini paramparça etti ama o beden bu ülkenin sınırları içinde her yere savrulurken, kendi direnişini, kendi çaba kararlılığını, kendi aydınlanma ışığını her yere taşıdı. “Uğur Mumcu 31 yıldır karanlığa karşı yanan bir mumdur” dedi.

kocakoyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu